Kā panākt autostāvvietas paplašināšanu
Auto novietošanas problēma, šķiet, ir viena no "sāpīgākajām" tēmām Ogres centrā dzīvojošajiem autoīpašniekiem. Spēkratu paliek arvien vairāk, bet parkošanās vietu pagalmos - arvien mazāk, jo sētnieki ir naski uz dzelteno strīpu novilkšanu un arī atsevišķu māju iedzīvotāji panākuši, lai kaimiņmāju automobīlisti nenovieto savas mašīnas pie viņu namiem.
"Pie Mālkalnes 8 ir autostāvvieta (ja to tā var nosaukt) labi ja 4-5 automašīnām (pie kāpņutelpas, kur dzīvokļu nr. ir no 1-13)," forumā raksta Ogrenet lasītājs Andris. " Vai tiešām nevar to stāvvietu paplašināt aiz mājas stūra? Reāli atbraucot no darba citu reizi ir tā, ka nevar normāli nolikt auto, jo tas aizšķērso izbraukšanu citām mašīnām. Dēļ šīs šaurās autostāvvietas jau esmu auto saskrāpējis tikai tādēļ, ka nav iespējams izbraukt, jo tur ir par šauru piecām mašīnām. Tas zemes pleķītis aiz mājas stūra reāli netiek nekam citam izmantots, varbūt ir vērts padomāt par paplašināšanu!"
Atbild Ogres novada domes preses dienesta vadītājs Nikolajs Sapožņikovs: "Ar jautājumu par autosstāvvietām pie daudzdzīvokļu mājām katras mājas iedzīvotājiem jāvēršas pie namu apsaimniekotāja. Šajā gadījumā - pie pašvaldības aģentūras "Mālkalne". Par to, ko ierīkot pie katras dzīvojamās mājas, kā izmantot mājai pieguļošo teritorijo, var izlemt tikai konkrētas mājas iedzīvotāji paši - dome viņu vietā to izlemt nevar, jo māja un zeme ir attiecīgās mājas dzīvokļu īpašnieku kopīpašums. Pašvaldības budžetā ir ieplānots finansējums namu iekšpagalmu labiekārtošanai un Ogres novada dome to ieskaita "Mālkalnes" budžetā kā dotāciju, aģentūrai deleģēto funkciju izpildei."
Savukārt pašvaldības aģentūras "Mālkalne" sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe informēja - ja daži mājas iedzīvotāji vēlas panākt autostāvvietas paplašināšanu, tad viņiem jāveic mājas iedzīvotāju aptauja un jāsaņem 75 procentus dzīvojošo rakstiska piekrišana (parakstu par piekrišanu). Jārēķinās arī ar līdzfinansējumu - pērn tas bija apmēram 6 lati no dzīvokļa viena gada garumā. Vai arī autostāvvietas ierīkotāji var finansēt autostāvvietas ierīkošanu paši. Taču arī šajā gadījumā būs nepieciešama kaimiņu piekrišana.
Konsultācijas var saņemt PA "Mālkalne" 1.kabinetā."
2008. gada 14. februārī, 21:37, Viedokļi un intervijas
Ogrenet




Jaunākie komentāri
Jā,pie Tīnūzu5 mājas arī izveidota sabiedriskā stāvvieta,jo liek visi kam nav slinkums.Tikai pašu mājas iedzīvotājiem nav kur savu auto nolikt.Laikam jāliek būs šlagbaums vai jāievieš caurlaižu sistēma.Kautkā tak jāatrisina šis jautājums.
Kāpēc nav pieejama pašavaldības stāvvieta? Ja ģimenē 2 auto - vīram uz darbu un sievai bērnus izvadāt un vēl uz darbu paspēt, kopā 35+35=70LVL Vai nav drusku par traku - tagad ,visiem zināms, ka "mašina ņe roškoš a sredstpo peredveženija" tāpēc tie auto atrodas pie mājam! Ja es varu savu mašīneli nolikt 5-10 min gājienā no dzīvokļa par 10-20 LVL ir OK! puišeļi neapzīmēs, kaķi mazāk apčurās, un vēl rīta un vakara pastaiga, kāda vaina?
un ko darīt ar kaimiņu, kuram pieder 4 vai 5 mašīnas, un loģiski, ka visas stāv pie mājas, turklāt dažas ar beigušos TA?